-
EduStrefa Białystok, czyli zmiany w moim życiu
Nadszedł czas na podzielenie się z Tobą tym, co działo się u mnie w ostatnim czasie. A przede wszystkim, co będzie działo się dalej. Przez 11 lat byłam nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. I nadal nią jestem. Postanowiłam jednak, że czas na zmiany i to nie dlatego, że przestałam kochać pracę z dziećmi. Wprost przeciwnie. Przez lata pracy spotykałam uczniów, którzy w toku edukacji potrzebowali: – więcej czasu, – spokojniejszego tempa, – lepszego zrozumienia, – mniej presji, a więcej wsparcia i coraz mocniej czułam, że chcę stworzyć miejsce z myślą właśnie o nich. Miejsce, w którym dziecko nie będzie musiało „gonić” za resztą, a zamiast tego otrzyma przestrzeń, w której będzie mogło…
-
„Szkoła i ja. Jesteśmy bezpieczni w sieci”, czyli jedna z moich najpotrzebniejszych książek
Nie minęło za wiele czasu, a ja już mam dla Ciebie kolejną niespodziankę. Jest nią „Szkoła i ja. Jesteśmy bezpieczni w sieci”, czyli kolejny tom z zapewne dobrze już znanej Tobie serii Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
-
„Szkoła i ja. Trenujemy umiejętności społeczne”, czyli moja kolejna część serii
Czas na podzielenie się z Tobą informacją o kolejnej napisanej przeze mnie części serii „Szkoła i ja” – „Trenujemy umiejętności społeczne”.
-
Moje podejście do prac plastycznych
Od kiedy jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, spotkałam na swojej drodze uczniów o przeróżnych osobowościach, upodobaniach czy sposobach nauki i funkcjonowania w klasie. Dotyczy to również pracy podczas zajęć plastycznych. Bywają uczniowie, którzy:
-
Dlaczego zawód nauczyciela tak bardzo drażni społeczeństwo
„Jak ci tak ciężko w tej pracy, to ją zmień” „Idź do Biedronki na kasę, jak tak ci źle” „Pracują 18h, wolne, płatne wakacje, a i tak wiecznie niezadowoleni” Kto z nas nie słyszał choć jednego z tych zdań, nawet jeśli nie bezpośrednio, to w opowieściach innego nauczyciela? Pojawiają się w sieci (a czasem i twarzą w twarz) najczęściej w momentach, w których nauczyciele zaczynają mówić o tym, co ich zawodowo męczy, frustruje czy irytuje. Są odpowiedzią na posty, wpisy i komentarze, gdzie ktoś pracujący w oświacie w końcu wyrzuci z siebie to, co czuje, co w nim zalega lub, najzwyczajniej w świecie, jaki ma nastrój i refleksje danego dnia…