O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Mam na imię Ewa. Z wykształcenia jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopedą – fonoaudiologiem oraz surdopedagogiem. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania oświatą, a także liczne kursy i szkolenia poszerzające moje kompetencje. Dzięki temu mogę nazwać się również między innymi Terapeutą Ręki I i II stopnia, Trenerem Grafomotoryki© i Trenerem Sensoplastyki® I stopnia.

Zdobywałam doświadczenie i budowałam swój warsztat pracując w poradni psychologiczno – pedagogicznej, przedszkolu i centrum medycznym. Swoją wiedzą mogłam się również dzielić, będąc nauczycielem akademickim oraz nauczycielem języka migowego.

Obecnie od kilku lat pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz logopeda w jednej ze szkół podstawowych w Białymstoku i czuję, że to właśnie tu znalazłam swoje miejsce. Szkolę również najmłodszych uczniów w zakresie udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji „Ratujemy i uczymy ratować” oraz biorę udział w wielu projektach i programach.

Praca z dziećmi daje mi ogromną radość i motywację do działania. Aktywne uczestniczenie w ich rozwoju i możliwość pokierowania nim, to niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Jestem jednak pewna, że nie zamieniłabym tej pracy na żadną inną.

Uwielbiam również pisać. Moje artykuły publikowane są w sieci i lokalnej prasie, jednak postanowiłam poszerzyć zakres swoich działań i połączyć zamiłowanie do nauczania z tworzeniem tekstów.

Tak zrodził się pomysł stworzenia bloga, nad nazwą którego nie musiałam się długo zastanawiać.

Jestem nauczycielką z pasją 🙂