Edukacja wczesnoszkolna,  Moje autorskie gry i pomoce

Plany lekcji do druku – 4 wzory. Pobierz i wydrukuj za darmo!

Nowy rok szkolny rozpocznie się już za chwilę, a ostatnie dni sierpnia z pewnością wielu dzieciom i rodzicom kojarzą się z kompletowaniem szkolnej wyprawki. Jednym z jej podstawowych elementów, jest plan lekcji, którego nie sposób (a nawet nie należy) pominąć.

Sklepowe półki uginają się pod ciężarem coraz bardziej wymyślnych i kolorowych planów, które jednak nie zawsze dobrze spełniają swoją rolę. Zdarza się, że przez nadmiar kolorowych wzorów i krzykliwych czcionek, są mało czytelne.

Dlatego dziś chciałabym udostępnić Ci wykonane przeze mnie 4 warianty planu lekcji do bezpłatnego pobrania.

Zdaję sobie sprawę, że nie są one tak bogate graficznie, jak plany znajdujące się w sklepach. Zapewniam Cię jednak, że dla Twojego dziecka są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Dlaczego?

  • są formatu A4, dzięki czemu jest w nich dużo miejsca na wpisanie poszczególnych lekcji i dzieci mogą zrobić to samodzielnie, nawet w pierwszej klasie (co jest zdecydowanie lepsze od planu wydrukowanego czy uzupełnionego przez rodzica) lub też mogą narysować w okienkach symbole oznaczające dane zajęcia,
  • zawierają miejsce na zaznaczenie zajęć dodatkowych każdego dnia,
  • są wypisane czytelną czcionką, bez zbędnych ozdobników,
  • mają pola „Muszę pamiętać o…” oraz miejsce na notatki, w których dziecko może przyczepiać samoprzylepne karteczki z bieżącymi zadaniami do wykonania i zdejmować je tuż po ich zrobieniu,
  • jeżeli jesteś nauczycielem, możesz pobrać i uzupełnić plan dla swojej klasy lub też wykorzystać go do własnych potrzeb 🙂 .

Kliknięcie na plan lekcji spowoduje otwarcie go w nowym oknie, w dobrej jakości, z możliwością pobrania i druku.


Przyjemnego korzystania 🙂

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z innymi.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial