-
EduStrefa Białystok, czyli zmiany w moim życiu
Nadszedł czas na podzielenie się z Tobą tym, co działo się u mnie w ostatnim czasie. A przede wszystkim, co będzie działo się dalej. Przez 11 lat byłam nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. I nadal nią jestem. Postanowiłam jednak, że czas na zmiany i to nie dlatego, że przestałam kochać pracę z dziećmi. Wprost przeciwnie. Przez lata pracy spotykałam uczniów, którzy w toku edukacji potrzebowali: – więcej czasu, – spokojniejszego tempa, – lepszego zrozumienia, – mniej presji, a więcej wsparcia i coraz mocniej czułam, że chcę stworzyć miejsce z myślą właśnie o nich. Miejsce, w którym dziecko nie będzie musiało „gonić” za resztą, a zamiast tego otrzyma przestrzeń, w której będzie mogło…
-
Moje podejście do prac plastycznych
Od kiedy jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, spotkałam na swojej drodze uczniów o przeróżnych osobowościach, upodobaniach czy sposobach nauki i funkcjonowania w klasie. Dotyczy to również pracy podczas zajęć plastycznych. Bywają uczniowie, którzy:
-
Zamiana ról podczas lekcji
Kolejny raz witam Cię serdecznie po (naprawdę długiej) przerwie. Wiele się działo, wiele się dzieje, jednak jest to opowieść na inny dzień 🙂 Jeżeli jednak jesteś wciąż ze mną, to niezmiernie mnie to cieszy i zapraszam Cię do kolejnego wpisu – tym razem o zamianie ról w mojej klasie.
- Edukacja wczesnoszkolna, Nauczycielka z pasją poleca, Wskazówki dla nauczycieli, Wskazówki dla rodziców
„Szkoła i ja. Budujemy poczucie własnej wartości”, czyli moja druga książka
Nadszedł dzień, w którym kolejny raz mogę podzielić się z Tobą bardzo ważną i dobrą dla mnie wiadomością. Dziś, czyli 10.04.2024 premierę ma moja druga książka wydana w ramach Serii „Szkoła i ja”, a mianowicie: „Budujemy poczucie własnej wartości”. Tym razem bohaterami pozycji są Zosia i Antek, którzy mają wysokie poczucie własnej wartości. Ale co to znaczy? Odpowiedź na to pytanie młody czytelnik znajdzie wewnątrz książki. Sytuacje związane z tematem książki przedstawione są w oparciu o scenki ze szkolnego życia, ale nie oznacza to wcale, że pozycja nie jest przeznaczona także dla dzieci nieco młodszych. Tekst napisany jest przystępnym i zrozumiałym dla młodego czytelnika językiem. Poczucie własnej wartości kształtuje się…
-
Co robią dyżurni w mojej klasie?
Witam Cię po dłuższej przerwie. Nie była ona spowodowana rezygnacją z pisania na blogu, absolutnie nie. Przyczyna jest dużo bardziej prozaiczna i to nic innego, jak po prostu natłok pracy i – co za tym idzie – brak czasu. Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata szkoły, zapraszam Cię do odwiedzenia mojego Instagrama – tam w czasie roku szkolnego codziennie pokazuję elementy oświatowej rzeczywistości. Jeżeli jednak wolisz czytanie bloga – dziś zapraszam Cię do zapoznania się z wpisem o organizacji dyżurów w mojej klasie. A wygląda to następująco: