Edukacja wczesnoszkolna,  Nauczycielka z pasją poleca

Moja książka: „Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy” już w sprzedaży!

Oto nadszedł moment, na który długo czekałam. Dzisiaj, czyli 26.04.2023 premierę ma moja książka „Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy”, która wydana została z ramienia Wydawnictwa Nasza Księgarnia

Od lat, poza nauczaniem, specjalizuję się we wspieraniu pierwszoklasistów oraz ich rodziców w procesie łagodnej, szkolnej adaptacji, co uważam za jeden z fundamentów dobrej edukacji. Wiem, jak trudne bywa dla dzieci przejście z wychowania przedszkolnego do edukacji wczesnoszkolnej, ponieważ spotykam się z tym na co dzień.

Na rynku dostępnych jest wiele pozycji związanych z adaptacją przedszkolną (co uważam za bardzo ważne i potrzebne), jednak mam wrażenie, że adaptacja szkolna była do tej pory mocno pomijana w literaturze dziecięcej. I postanowiłam to zmienić 🙂

Mając na względzie, jak wiele szkolnych (i tylko z pozoru błahych) sytuacji napawa nowych uczniów niepokojem i wywołuje w nich stres (a ten często wynika z braku szkolnych doświadczeń), postanowiłam zrobić co w mojej mocy, aby go zniwelować.

Co znajdziesz w książce?

Głównymi bohaterami książki „Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy” jest rodzeństwo: Iga i Filip – dwoje pierwszoklasistów, którzy krok po kroku poznają szkołę oraz panujące w niej zasady i zwyczaje. Mając ich za swoich przewodników, każdy przyszły uczeń (oraz jego rodzice) może oswoić się z niepewnością na temat tego, co czeka go od pierwszego września.

Wspólnie z bliźniakami młodzi czytelnicy uczestniczą w pierwszym szkolnym apelu, poznają szkolny budynek, a także zajrzą między innymi do sali lekcyjnej, świetlicy, szatni, stołówki, łazienki czy biblioteki.

Dowiedzą się też, że w szkole mogą uczyć się dzieci z niepełnosprawnościami lub pochodzące z innych krajów oraz razem z głównymi bohaterami skompletują swoją pierwszą, szkolną wyprawkę.

Oczywistym jest, że szkoły mogą się między sobą różnić i te niuanse również zostały ujęte w pozycji. Postanowiłam także powalczyć nieco ze stereotypami, dlatego Iga lubi grać w piłkę nożną, a kanapki do szkoły przygotował dzieciom tata 🙂

Książka jest swego rodzaju przewodnikiem nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych (którzy na końcu znajdą kilka słów skierowanych bezpośrednio do nich). Tekst został napisany przystępnym językiem dopasowanym do możliwości odbiorczych młodych czytelników.

Uważam, że często podłożem naszych lęków jest obawa przed tym, co nieznane. I tak, jak napisałam w notce od wydawcy: Wierzę, że ta lektura rozwieje wiele obaw i że dzięki niej rozpoczęcie edukacji szkolnej stanie się wyczekiwanym i radosnym wydarzeniem. 

Książka dostępna jest w księgarniach w całej Polsce, na przykład w Empiku.

[autopromocja]

Trzymam kciuki za wszystkich pierwszoklasistów!

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial