O mnie

Witam Cię serdecznie na moim blogu.

Mam na imię Ewa. Z wykształcenia jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, logopedą – audiofonologiem oraz surdopedagogiem. Ukończyłam również studia podyplomowe w zakresie Zarządzania oświatą, a także liczne kursy i szkolenia poszerzające moje kompetencje. Dzięki temu mogę nazwać się również między innymi Providerem metody Neuroflow ATS, Terapeutą Ręki I i II stopnia, Trenerem Grafomotoryki i Trenerem Sensoplastyki I stopnia.

Zdobywałam doświadczenie i budowałam swój warsztat pracując w poradni psychologiczno – pedagogicznej i w przedszkolach, a także w centrum medycznym, gdzie zajmowałam się diagnostyką i terapią Centralnych Zaburzeń Przetwarzania Słuchowego (CAPD). Swoją wiedzą mogłam się również dzielić, będąc nauczycielem akademickim oraz nauczycielem języka migowego. 

Obecnie od kilku lat pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej oraz logopeda w jednej ze szkół podstawowych w Białymstoku i czuję, że to właśnie tu znalazłam swoje miejsce. 

Wiem, że zawód nauczyciela jest trudny i wymagający (czego doświadczam na co dzień), jednak praca z dziećmi daje mi dużą radość i satysfakcję. Aktywne uczestniczenie w ich rozwoju i możliwość pokierowania nim, to niesamowite przeżycie, ale także wielka odpowiedzialność. Podjęłam jednak tę zawodową rękawicę i nie żałuję swojej decyzji.

Uwielbiam również pisać, dlatego postanowiłam poszerzyć zakres swoich działań i połączyć zamiłowanie do nauczania z tworzeniem tekstów.

Tak zrodził się pomysł stworzenia bloga, nad nazwą którego nie musiałam się długo zastanawiać. Jestem nauczycielką z pasją 🙂

Napisałam i wydałam również e-book’a: „Przewodnik początkującego nauczyciela. Jak ze spokojem wystartować w zawodzie”, czyli skierowany do początkujących i przyszłych nauczycieli zbiór praktycznych wskazówek, pomagających w spokojnym rozpoczęciu pracy w placówce oświatowej, opartych o moje doświadczenia zdobywane w szkolnej rzeczywistości (która znacznie różni się od wizji przekazywanej na studiach), a także uzupełnionych o wiele refleksji i przemyśleń.

Wierzę, że po jego lekturze praca czekająca na młodych nauczycieli nie będzie już jedną wielką niewiadomą, a zamiast tego stanie się początkiem nowej przygody, pełnej wielu niezwykłych wydarzeń.

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial