Edukacja wczesnoszkolna,  Gry i zabawy edukacyjne,  Nauczycielka z pasją poleca

4 narzędzia multimedialne, które wykorzystuję podczas prowadzenia lekcji

Wiele się mówi o wprowadzaniu narzędzi TIK w procesie nauczania. Jak wiesz, jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej, dlatego staram się odnaleźć balans między nauczaniem tradycyjnym, a nowoczesnym. Pragę nauczać tak, aby moi uczniowie mieli możliwość zdobywania wiedzy na różne sposoby, a jednocześnie nie zostali przy tym zbytnio przestymulowani. Dziś chciałabym pokazać Ci, z jakich narzędzi multimedialnych korzystam podczas prowadzenia lekcji.

1. E- podręczniki.pl

Platforma, która powstała podczas poprzedniej reformy oświaty, jednak została zachowana do dziś. Przygody Kuby, Julki i Profesora Zgrzyta w ciekawy i przystępny sposób urozmaicają codzienne lekcje. Moi uczniowie bardzo lubią proponowane przez stronę zadania, jednak moją rolą jest odnalezienie tych, które uważam za wartościowe (część jest moim zdaniem mało ciekawa lub niezbyt trafnie przygotowana – wtedy po prostu je pomijam).

2. Uniwersytetdzieci.pl

Strona, o której pisałam w artykule dotyczącym programów edukacyjnych [KLIK], jednak można korzystać z niej nie tylko podczas ich realizacji. Warto zapoznać się z proponowanymi przez fundację scenariuszami lekcji oraz dołączonymi do nich załącznikami. W swojej pracy często włączam do zajęć wybrane filmy oraz proponowane w scenariuszach zadania.

3. MatZoo.pl

Strona utrwalająca wiedzę matematyczną i choć nie wszystkie zadania uważam za dobrze skonstruowane, to część z nich spokojnie można zastosować podczas prowadzenia edukacji matematycznej,

4. PisuPisu.pl

Podobnie jak wyżej. Strona ma swoje plusy jak i minusy, jednak przy odpowiedniej selekcji informacji, można od czasu do czasu znaleźć w niej ciekawe zadania utrwalające prezentowaną na lekcjach wiedzę.

Ciekawa jestem, jakie Ty znasz strony i narzędzia multimedialne urozmaicające codzienną pracę.

Koniecznie daj mi znać 😉

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, będzie mi bardzo miło, jeśli podzielisz się nim z innymi.

Dodaj komentarz

Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial